Türk Telekom Numara Değişikliği Nasıl Yapılır?

0
2061
views

Sürekli gelen ve artık dayanılmaz bir noktaya dayanan reklam mesajlarından, asla bitmek bilmeyen müşteri hizmetleri aramalarından sıkıldıysanız Türk Telekom numara değiştirme işleminden size bahsetmek istiyorum. Normalde numara değiştirmek için yeni bir hat almak gerekiyor. Bu da masraflı bir işlem. Bugün en ucuz hat diyebileceğimiz Bimcell’de bile yeni hat ücreti 36 lira. Üstelik hat değiştirme işleminden sonra mevcut tarife ve size özel fırsatları da elinizden kaçırmış olabilirsiniz. Tam da bu noktada Türk Telekom numara değişikliği hizmeti yardımınıza koşuyor. Peki bu işlem nasıl gerçekleştiriliyor? Detaylar yazımızın devamında.

Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Halihazırda Türk Telekom’dan yeni bir hat almak isterseniz 70 liralık ödeme yapmanız gerekiyor ve az önce söylediğim gibi sana özel tanınan imkanlar da ortadan kalkıyor. Türk Telekom uzun süreli müşterilerine özel avantajlar sunan bir firma. Bunu elinizden kaçırmak istemezsiniz. Ayrıca bu yeni numara değiştirme yöntemi çok daha ucuz. Üstelik bayiye gitmenize bile gerek yok.

Şu anda kullanmış olduğunuz Türk Telekom numarasını değiştirip yolunuza yeni bir telefon numarası ile devam etmek istiyorsanız öncelikle Online İşlemler bölümüne giriş yapmanız gerekli. Bu kısımda yer alan Abonelik İşlemleri sekmesinde Numara Değişikliği alanı bulunuyor. Size sunulan yeni numaralardan birini seçip işleminizi sona erdirebilirsiniz.

Türk Telekom numara değişikliği ücreti ise yalnızca 20 lira olarak belirlenmiş. Yeni bir faturasız hat fiyatının 70 lira seviyesinde olduğunu düşünürsek şirketin gösterdiği fiyat bir hayli uygun. Ancak geçen yıl bu işlemin 8 lira karşılığında gerçekleştirildiğini belirtmekte de fayda var. Ne oldu da 1 yıl içerisinde numara değiştirme fiyatı %150 arttı gerçekten merak ediyorum.

Bunun gibi diğer Türk Telekom’un heyecanlı ve yenilikçi fırsatlarını ilk siz öğrenmek istiyorsanız sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here