Vodafone Gizliye Kapatma – Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

0
585
views

Bize iletilen sorular üzerine Vodafone Gizliye Kapatma – Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır? Başlıklı bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettik. Görülüyor ki teknolojinin ilerlemesi ile birlikte telefon ile taciz olayları da bir artış göstermiş. Bunun bir nebze olsun önüne geçmek için size bazı yöntemler göstereceğiz. Yazıya eklemeden önce denediğimiz için çalıştıklarını söyleyebiliriz. Eğer sizin telefonunuz üzerinde bir işe yaramıyorsa bu yazımızın altına bir yorum bırakıp size özel bir Vodafone özel numara kapatma yöntemi geliştirmemizi sağlayabilirsiniz.

Vodafone Gizliye Kapatma Nasıl Yapılır?

Oldukça basit bir işlem aslında. Yalnızca bir kısa mesaj gönderip hattınızı özel numaralara kapatabilirsiniz. Bu sayede tanımadığınız kimselerden gelen çağrılardan kurtulup daha sakin bir hayat geçirebilirsiniz.

Vodafone gizliye kapatma işlemi yapmak için ” GIZLI AC “ yazdıktan sonra 7046 numarasına kısa mesaj gönderin. Bu işlem sonrasında hattınız özel aramalara kapalı konuma gelecektir. İstenmeyen çağrılar doğrudan reddedilir. Hattınızı özel numara çağrılarına açmak için ise ” GIZLI KAPAT “ yazıp 7046 numarasına kısa mesaj gönderin. Bu işlemleri Vodafone Self Servis üzerinden de yapmanız mümkün. Dilerseniz 7000 numarasını ücretsiz arayarak da hattınızı gizli numara aramalarına kapatabilirsiniz.

Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Eğer özel numaraları değil de doğrudan bir numarayı engellemek istiyorsanız bu da mümkün. Bu işlem için telefonunuzun ” Ayarlar “ bölümüne giriş yapın. Ardından ” Arama / Çağrı Ayarları “ bölümüne girin. Burada bir ” Engelli Listesi “ yer alacaktır. Bu liste üzerinden dilerseniz numara engelleyebilir, dilerseniz ise numaraların engellerini kaldırabilirsiniz.

Aklınıza takılan diğer soruları bu yazımızın altına yorum bırakarak bize yöneltebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here